Mechaniczne usuwanie smoły w kominie

Rzadko kiedy dbamy o to, by regularnie czyścić komin i sprawdzać jego stan. Tymczasem to poważny błąd, który może mieć wpływ także na nasze bezpieczeństwo. Często może osadzić się w nim np. sporo smoły. Jak więc usunąć smołę z komina?

Skąd w kominach bierze się smoła? Przyczyn może być kilka, a problemy zazwyczaj zauważamy już w bardzo zaawansowanej fazie, wymagającej doraźnych działań. Dla przykładu mogą to być złe techniki palenia w piecu – co to znaczy? Węgiel zajmuje kocioł aż po sufit, a osoba rozpalająca spokojnie siada sobie na kanapie, nie przejmując się stanem komina. Kolejna popularna przyczyna to z kolei zbyt niska temperatura wody.

Samo usuwanie smoły z komina jest bardzo trudne i zazwyczaj wymaga wiele zachodu. Dlatego też, jeśli jesteście z Krakowa, to warto skorzystać z pomocy specjalistów, by uniknąć wszelkiego rodzaju trudności związanych z pozbywaniem się smoły z komina. Nawet samo zapobieganie powstawaniu smoły to proces czasochłonny i najczęściej wymagający dużo pracy. Jak to zrobić? Jednym ze sposobów jest zmniejszenie siły nadmuchu. Przy ograniczeniu mocy w dłuższej perspektywie praca komina powinna się ustabilizować. Podobnie jak w przypadku ograniczenia mocy kotła – jeśli będzie ona mniejsza, to większa szansa, że kocioł w całości będzie spalał opał i nie dopuści do powstawania smoły w kominie.

Nasza firma oferuje , wpływając na bezpieczeństwo mieszkańców. Jednocześnie oferujemy usługi w korzystnej cenie, dbając o to, by krakowiacy byli w stanie każdorazowo skorzystać z pomocy specjalistów, nie narażając się na samodzielne usuwanie smoły, co często może być przecież zagrożeniem dla życia.

Call Now Button